Zajištění bezpečnosti žáků a ochrana majetku pro Základní školu Ostrava, Nádražní 11

Líbí se vám to ?

Kontaktujte nás

Zajištění bezpečnosti žáků a ochrana majetku pro Základní školu Ostrava, Nádražní 11

13.12.2022

O organizaci

Základní škola Ostrava, Nádražní 117, příspěvková organizace sídlí nedaleko centra Ostravy ve dvou budovách. Historická část školy má statut kulturní památky. Nachází se v ní 1. stupeň se školní družinou a novější část školy, ve které jsou umístěny učebny 2. stupně a většina odborných učeben. 

Jako většina škol a školských zařízení, i tato organizace považuje bezpečnost dětí za velmi důležitou. Vedení se proto rozhodlo poptat technické řešení na zavedení kamerového okruhu vnitřních prostor. Takové, které by zajistilo nejen bezpečnost žáků, ale současně by pomohlo při ochraně majetku žáků, zaměstnanců a dalších osob v prostorách školy.

Návrh a realizace řešení

Společnost OVANET a.s. s organizací již nějakou dobu spolupracuje a zajišťuje outsourcing informačních technologií ke spokojenosti obou stran. A vzhledem k faktu, že OVANET a.s. patří k předním provozovatelům kamerového systému v moravskoslezském kraji, první kroky při hledání vhodného realizátora vedly právě k této společnosti. Před samotným návrhem technického řešení pro rozmístění kamer bylo potřeba podrobné diskuse a zjištění, jaké jsou požadavky, jaké budou vstupní investice, naplánovat časový harmonogram projektu. Organizace byla schopna snížit velkou část nákladů díky šikovnému personálu a připravila celou kabeláž svépomocí podle specifikace dodané společností OVANET. Takto ušetřila nemalou finanční částku z celkové kalkulace pro navrhovaný kamerový systém. Projekt čítal celkem 14 kamer umístěných v obou budovách, monitorujících vstup do budovy, chodby, šatny a počítačové učebny, plus 3 dohledová pracoviště. Poté, co organizace připravila kabeláž, nic nebránilo následné realizaci ze strany OVANETu. Technici postupně nainstalovali 14 kamer značky HIKVISION, nastavili monitoring na určených počítačích – na vrátnici školy, u zástupce ředitele a ředitele.

Přínosy řešení

Škola se díky realizaci kamerového systému postarala o větší bezpečnost dětí. Zajistila dohledový nástroj, který plní také důležitou funkci při prevenci proti šikaně a eliminaci krádeží, zamezí vstupu nepovolaným osobám do prostor školy.

Se spoluprací jsem spokojený. Co jsme si řekli a domluvili, to platilo.“

Mgr. Libor Novotný, ředitel

Podívejte se na naše další realizace kamerových systémů zde.