Nové kamery ve výtazích na Svinovských mostech

Líbí se vám to ?

Kontaktujte nás

Nové kamery ve výtazích na Svinovských mostech

06.12.2023

Svinovské mosty, přesněji řečeno Ostravské komunikace, a.s., zodpovědné za jejich správu, se neustále snaží zlepšovat zabezpečení tohoto klíčového přestupního centra pro vlakovou, autobusovou i tramvajovou dopravu. V minulém roce firma investovala téměř dva miliony korun do nákupu dieselového agregátu, který v případě výpadků nebo poruch udrží v chodu eskalátory i výtahy. V tomto roce pokračují v jeho modernizaci, investují do nových bezpečnostních zařízení, aby maximalizovali komfort a ochranu všech cestujících.

Nově jsou zabezpečeny kamerovým systémem také všechny čtyři výtahy na Svinovských mostech. Zde byly použity kamery navržené speciálně pro dohled v autobusech, vlacích, záchranných vozidlech. Tyto kamery jsou velmi diskrétní, přesto v prachu a voděodolných krytech. Vydrží náročné podmínky jako jsou vibrace, otřesy, nárazy i kolísání teplot. Na Svinovských mostech funguje dohledové centrum, kde pracovníci sledují provoz a jsou v přímém spojení s městskou policií. Díky aplikaci Axis Companion mohou zaměstnanci sledovat online přenos na mobilním telefonu. Aplikace umožňuje také náhled záznamů z kamer, ovládání kamer odkudkoliv, prohlížení a export nahraných záznamů.

Vážíme si naší dlouhodobé spolupráce a důvěry ze strany Ostravských komunikací. Protože díky ní máme možnost pomáhat vytvářet, navrhovat a především realizovat ještě bezpečnější a modernější přestupní křižovatku, kterou denně využívá několik tisíc lidí.

Přečtěte si také:

Zabezpečení perimetru radarem na Svinovských mostech

Panoramatická kamera na Svinovských mostech umožňuje sledovat čtyři různé oblasti najednou