Panoramatická kamera na Svinovských mostech umožňuje sledovat čtyři různé oblasti najednou

Líbí se vám to ?

Kontaktujte nás

Panoramatická kamera na Svinovských mostech umožňuje sledovat čtyři různé oblasti najednou

27.06.2023

Modernizace Svinovských mostů

Svinovské mosty spravují Ostravské komunikace, a.s. od roku 2018. Od této doby ostravské přestupní centrum vlakové, autobusové i tramvajové dopravy modernizují a investují do něj. Nejvýraznější modernizací prošly eskalátory, výtahy, mosty jsou zabezpečeny speciálními sítěmi proti holubům ničícím elektroniku eskalátorů a výtahů. V loňském roce firma investovala téměř dva miliony korun a zakoupila nový dieselový agregát, který v době výpadků nebo poruch udrží v chodu jak eskalátory, tak výtahy. O zabezpečení záložního zdroje jsme se postarali my. OVANET a.s. navrhnul a instaloval bezpečnostní systém v podobě kamery s radarem, který snímá prostor v okolí agregátu v rozmezí 2–3 metrů.

Nová panoramatická kamera Axis P3727-PLE pro ještě širší a detailnější pokrytí

V zajištění bezpečnosti jdou Ostravské komunikace stále kupředu, přemýšlejí a snaží se o co nejvyšší ochranu tohoto důležitého a frekventovaného centra. OVANET spolupracuje se společností již nějakou dobu. Navrhuje řešení, která splňují vysoké požadavky na bezpečnost, efektivnost a kompaktnost. Poslední instalovanou novinkou pomáhající sledovat a chránit bezprostřední okolí Svinovských mostů je panoramatická kamera AXIS P3727-PLE.  Kamera je umístěna ve spodní části Svinovských mostů, blízko parkoviště, za účelem sledování rozlehlejších prostor včetně dieselového agregátu. Toto zařízení umožňuje pokrýt z jednoho místa v jeden okamžik 360° i při slabém osvětlení nebo v úplné tmě. Všechny čtyři pohledy umí kamera zobrazit na jednom monitoru, proto je možné přecházet z přehledového na detailní zobrazení jediným kliknutím. Senzory kamery lze také otočit, a tím umístit dvě hlavy kamery blíže k sobě. Díky tomu má jedna široký záběr a druhá přiblíží stejný cíl.

Kamera disponuje také dynamickým maskováním AXIS Live Privacy Shield. Tato všestranná aplikace dokáže v reálném čase maskovat nebo pixelizovat osoby a také obličeje, a to přímo ve streamu videa. Lze ji nakonfigurovat tak, aby poskytovala jeden stream s maskováním pro zachování soukromí. Nebo zajistila samostatný zabezpečený videostream bez dynamického maskování za účelem řešení incidentu.

Navrhujeme, testujeme a realizujeme nová bezpečnostní řešení již přes 20 let a jsme v tom jedni z nejlepších. Z této vzájemné spolupráce se velmi těšíme, protože pomáhat zajišťovat veřejné bezpečí nás všech bereme jako prvořadý úkol a poslání.