Zabezpečení perimetru radarem na Svinovských mostech

Líbí se vám to ?

Kontaktujte nás

Zabezpečení perimetru radarem na Svinovských mostech

NOVÝ DIESELOVÝ AGREGÁT PRO SVINOVSKÉ MOSTY

Svinovské mosty jsou jedním z největších dopravních uzlů v České republice. O přestupní centrum vlakové, autobusové a tramvajové dopravy se starají od roku 2018 Ostravské komunikace a.s. a od této doby firma postupně modernizuje. Největší část modernizace připadla na eskalátory, kterých je 12. Všechny byly vybaveny automatikou pro provoz podle zatížení a monitorováním pro kontrolu chodu.  Výtahy (ty jsou čtyři) dostaly chladicí ventilátory do výtahových věží. Mosty jsou navíc zabezpečeny speciálními sítěmi proti holubům ničícím elektroniku eskalátorů i výtahů. Postupně Ostravské komunikace plánují rekonstrukci celého osvětlení Svinovských mostů. Proti výpadkům nebo poruchám dodávek elektřiny a následnému odstavení eskalátorů a výtahů, firma pořídila dieselový agregát v hodnotě bezmála 2 milionů korun. Nový dieselový agregát váží skoro tři tuny, je dlouhý přes tři a půl metru a vysoký přes dva metry. Nachází se pod takzvanou jižní věží Svinovských mostů.

ZABEZPEČENÍ A OCHRANA DIESELOVÉHO AGREGÁTU

Dalším důležitým a nezbytným krokem bylo zabezpečení a ochrana této náročné finanční investice. Společnost OVANET a.s. navrhla a instalovala bezpečnostní systém v podobě kamery AXIS společně s AXIS Radarem D2110-VE. Radar snímá prostor v okolí agregátu v rozmezí 2-3 metrů. V tomto případě na místě vznikly ideální podmínky pro pořízení celého bezpečnostního systému. Oplocený prostor okolo agregátu vytváří bezpečnostní zónu, do které nesmí nikdo vstoupit a kterou radar monitoruje. Na pracovišti Ostravských komunikací umístěném přímo na Svinovských mostech vzniklo dohledové centrum, kde pracovníci sledují provoz a jsou v přímém spojení s městskou policií. Je zde umístěno 32 bezpečnostních kamer napojených na dohledové centrum městské policie. Na pracovišti funguje non stop služba 24 hodin denně. Zaměstnanec, který má službu, je připojen online na mobilním telefonu přes aplikaci Axis Companion. Aplikace umožňuje rovněž nahlédnutí k záznamům z kamery. V případě narušení bezpečnostní zóny agregátu na mobilní telefon přicházejí výstražné notifikace o jakékoliv podezřelé aktivitě. Díky této technologii lze kamery ovládat odkudkoliv, prohlížet a exportovat nahrané záznamy.

„Naše domluva ohledně řešení proběhla velmi rychle, stejně jako realizace. Nemám vůbec žádné připomínky. Nyní všechno funguje, jak má a to je hlavní.“

Hynek Hurník, vedoucí správy budov Ostravských komunikací

Podívejte se na naše další realizace kamerových systémů.