Realizace dveřního interkomu pro Základní školu Ostrava – Výškovice, Srbská 2

Líbí se vám to ?

Kontaktujte nás

Realizace dveřního interkomu pro Základní školu Ostrava – Výškovice, Srbská 2

03.10.2022

O škole

Základní škola Ostrava – Výškovice, Srbská 2 byla zřízena Městským obvodem Ostrava – Jih v roce 2000 jako příspěvková organizace. Jedná se o úplnou základní školu s devíti postupnými ročníky. Všechny ročníky obvykle tvoří dvě paralelní třídy. Kapacita školy je 612 žáků. Škola má svá pracoviště umístěna ve dvou ne příliš vzdálených budovách. Hlavní budova školy je na ulici Srbská 2, v této budově sídlí ředitelství školy a učebny pro žáky třetího až devátého ročníku. Ve vedlejší budově na ulici Výškovická 165 v dopoledních hodinách probíhá výuka žáků prvního a druhého ročníku, v odpoledních hodinách ji pro své aktivity využívá školní družina a školní klub. Ve vedlejší budově je rovněž kuchyň se školní jídelnou.

Předchozí stav

Organizace řešila bezpečnost dětí v prostorech vedlejší budovy, kde se nachází školní družina a jídelna. Prioritou bylo zajištění bezpečného pohybu žáků, jejich příchodů i odchodů domů, kontrola návštěvníků před vstupem do budovy. Původní nainstalovaný „dveřník“ bohužel dostatečně nepřenášel zvuk a nebyl technicky vyhovující pro monitoring vandalismu, se kterým se škola často potýkala.

Řešení

Společnost OVANET a.s. doporučila a realizovala instalaci nového interkomu značky Hikvision.  Dveřník je vybaven mikrofonem a reproduktorem pro obousměrnou komunikaci, kamerou s vysoce citlivým sensorem. Dodány byly dvě zvonící jednotky – jedna je umístěna na hlavním vstupu do budovy, druhá v patře přímo u vstupu do družiny. Družina je složena z několika tříd, proto je celý systém připojen na více tabletů (celkem 5 ks). Přes tato zařízení lze telefonovat z jedné třídy do druhé, usnadnit a urychlit komunikaci v případě, že je potřeba předat informaci a kontaktovat jinou třídu, resp. žáka z jiné třídy. Tablet umožňuje otevření dveří, již zmíněné telefonické spojení, pořídit fotografii toho, kdo zvoní. Velmi důležitou funkcí je kamerový obraz hlavního vstupu do budovy včetně záznamu. Organizace ho tak může využít za účelem zjišťování vandalství a jiných bezpečnostních problémů. Počet využívaných tabletů lze kdykoliv navýšit podle aktuální potřeby.

Současný dveřní systém je do budoucna možné a vhodné rozšířit o další jednotky, tím provázat kamerový systém např. s kamerami v hlavní budově školy. Organizace by poté mohla přenést veškerou operativu na jednu budovu, ovládat vstupy z jedné vrátnice na druhou, atd.

„S realizací jsme velmi spokojeni. Aktuálně se učíme s novými nástroji pracovat a až si vše „ošaháme“ a přijdeme na všechny možnosti využití, určitě budeme uvažovat o dalším propojení“

Miroslava Lacká, tajemnice školy

Zaujaly Vás tyto informace, máte více dotazů, potřebujete poradit? Obraťte se na nás, připravíme Vám nabídku na míru: obchod@ovanet.cz.