Když kamera nejen vidí, ale i SLYŠÍ

Líbí se vám to ?

Kontaktujte nás

Když kamera nejen vidí, ale i SLYŠÍ

23.01.2023

Nastartovali jsme a testujeme unikátní projekt, který má za cíl zvýšení bezpečnosti ve městě. Zkoušíme novou technologii, která dokáže v reálném čase detekovat a reagovat na nejrůznější nebezpečné události a přispět tak k ochraně majetku, záchraně zdraví a života lidí. O co se konkrétně jedná a co si pod tímhle představit?

Bezpečí nás všech nám není lhostejné a již několik let pomáháme městské policii v boji proti kriminalitě provozováním a správou kamerového systému. Aktuálně testujeme detektor zvukových událostí, jehož hlavním úkolem je zvýšení bezpečnosti a v případě rizikových událostí zrychlit zásah bezpečnostních složek. Software dokáže detekovat lidský křik, rozbití skla, výbuch bomby, střelbu, městský hluk a bezprostředně informovat o krizových situacích spolu s přesným určením místa incidentu. Lze jej integrovat s dalšími technologickými systémy a vytvořit tak komplexní bezpečnostní řešení.

Průběžně montujeme a připojujeme mikrofony k nainstalovaným kamerám na zastávkách městské hromadné dopravy. V kamerách je integrována aplikace, která detekuje zvuky z mikrofonu. Kamera tak kromě OČÍ získává další kritický smysl – SLUCH. Aplikace je založena na vlastním algoritmu řízeném technologií strojového učení k detekci, klasifikaci a následnému upozornění na nežádoucí zvukové události. Díky její vysoké přesnosti je možné rychle řešit hrozby a neplýtvat zdroji na falešné poplachy.

Průměrná doba zpracování a vyhodnocování nebezpečné situace člověkem je přibližně 7 minut, tento software to zvládne během několika málo vteřin. 

Zařízení je připraveno na provoz ve vnitřních i venkovních prostorech. Integrovaný modul GSM/GPRS zajišťuje provozuschopnost kdekoli, kde je dostupná síť, přičemž vyžaduje minimum dat.

Toto jedinečné řešení v budoucnu nalezne kromě kritické infrastruktury (jde např. o velké nemocnice, datová centra, dopravní terminály) uplatnění v mnoha odvětvích. Napadá Vás oblast, kde byste chtěli software využít? Chcete ho vyzkoušet a otestovat v oboru, kterým se zabýváte? Obraťte se na nás. Rádi Vám s tím pomůžeme. Máme zkušenosti.