Kvalitní WI-FI pokrytí pro Galerii výtvarného umění v Ostravě

Líbí se vám to ?

Kontaktujte nás

Kvalitní WI-FI pokrytí pro Galerii výtvarného umění v Ostravě

Galerie výtvarného umění v Ostravě

 

O galerii

Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO) je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje. Jedná se o největší sbírkotvornou galerii v kraji. Výstavy a akce pořádané GVUO ročně navštěvuje přes 100 000 milovníků umění.

Původní stav

Organizace řešila nedostatečné pokrytí internetového připojení ve všech prostorech galerie. Dalším požadavkem, při stávající použité technologii nerealizovatelným, bylo rozdělení internetového připojení na dvě oddělené a zabezpečení sítě, kdy jedna síť bude sloužit pro potřeby zaměstnanců a druhá pro veřejnost.

Implementace

Budova ve funkcionalistickém stylu byla postavena ve 20. letech minulého století. V historické budově s velkými plochami cihlových stěn a prosklenými stropy bylo nutné naprojektovat novou infrastrukturu pro bezdrátové připojení velmi citlivě a pečlivě tak, aby nenarušovala původní dojem a atmosféru výstavních síní.

Společnost OVANET a.s.  navrhla a vybudovala plán WI-FI připojení s ohledem na všechna zmíněná kritéria. Na začátku projektu proběhla analýza aktuálního stavu. Internetové pokrytí v galerii zajišťovali WI-FI extendery signálu, distribuce konektivity probíhala skrze elektrickou síť. Tato technologie však nedokázala poskytnout dostatečnou kvalitu požadovaných služeb.

Pro nové řešení sítě postavené na technologii Huawei bylo dodáno 9 kusů AP Indoor Huawei AirEngine 5761-11 a 1 ks AP Outdoor Huawei umístěných na stropech a stěně výstavních síní, chodbě, či dokonce za rámem obrazu vystaveného v síni stálé expozice. Tyto modely přístupového zařízení podporují všechny potřebné standardy včetně přenosového protokolu 802.11ax (WiFi 6). K nesporným výhodám patří jednoduchá a rychlá instalace, možnost konfigurace a nastavení z mobilní aplikace, odpadá zde nutnost licencování. Cenově jde o zajímavé řešení pro sítě do 48AP. Inteligentní řešení WI-FI sítě, jeho optimalizaci a provoz zajišťuje kontroler „Leader AP“.

Samotná instalace kabeláže byla technicky velmi náročná, neboť umístění řady přístupových bodů na proskleném stropě budovy obnášelo omezený a obtížný přístup. Test kvality signálu za použití softwaru k tomuto určenému pak ověřil pokrytí v jednotlivých místnostech.

Závěr

Organizace získala bezpečné, stabilní a dostatečně rychlé WI-FI připojení ve všech prostorech galerie pro  své zaměstnance i veřejnost bez jakýchkoliv uživatelských omezení. Výkonná WI-FI síť je zásadním a prvořadým krokem pro plánovanou digitalizaci procesů inventury majetku.

Výhody a přínos řešení

„Celý projekt včetně instalace byl realizován velmi rychle a bez jakýchkoliv problémů. Díky tomuto novému řešení WI-FI sítě můžeme do budoucna plánovat také online inventarizaci majetku.“

Ing. Ivo Kadlčík

(Správce operačního systému GVUO)

Podívejte se na naše další realizace WI-FI připojení.