Květnová výzva Do práce na kole je tady a my jsme u toho

Líbí se vám to ?

Kontaktujte nás

Květnová výzva Do práce na kole je tady a my jsme u toho

23.05.2024

Jsme hrdí na to, že se naši zaměstnanci zapojují do Květnové výzvy Do práce na kole. Tato skvělá iniciativa podporuje zdravý životní styl, udržitelnost a týmového ducha. Naši kolegové se rozhodli vyměnit auto za kolo, koloběžku nebo pěší chůzi, a přispět tak k ochraně životního prostředí.

Proč se účastníme?

  • Udržitelná doprava: Každý kilometr na kole pomáhá snížit emise CO2. Věděli jste, že tímto způsobem můžeme ušetřit až 211 kg CO2 za měsíc? To je jako jet autem z Prahy do Budapešti a zpět, nebo spotřeba elektřiny průměrné domácnosti za celý měsíc!
  • Zdraví a pohoda: Jízda na kole není jen ekologická, ale také prospívá našemu zdraví. Pravidelný pohyb zlepšuje fyzickou kondici, snižuje stres a zvyšuje produktivitu.
  • Týmový duch: Účastníme se jako tým a podporujeme se navzájem. Sdílíme zážitky a motivujeme jeden druhého k lepším výkonům.

Jaký byl minulý ročník Do práce na kole?

K Výzvě se letos připojujeme již po páté a rok od roku roste počet zúčastněných z našich řad. Za loňský rok jsme jako tým nasbírali celkem 1678 kilometrů a ušetřili 268 kg emisí CO2 oproti cestám autem. Toto množství odpovídá zhruba 1140 kilometrům ujetým osobním automobilem, emisím z jednosměrného letu pro jednoho člověka z Prahy do Barcelony, dvouměsíční spotřebě průměrné domácnosti v České republice a ušetřili jsme 13 stromů potřebných pro jeho absorbci.

Pokud se k nám chcete přidat a podpořit dobrou věc, stačí se zaregistrovat na webu Do práce na kole a začít! Každý kilometr se počítá a každý ušetřený gram CO2 má smysl. Registrace probíhá až do konce měsíce.

Děkujeme všem, kteří se rozhodnou podpořit tuto iniciativu a přispět k lepšímu životnímu prostředí. Připojte se k nám na naší cestě za zdravějším a udržitelnějším způsobem dopravy a to nejen v měsíci květnu!