Další usvědčený zloděj díky kamerovému systému, který spravuje OVANET a.s.

Líbí se vám to ?

Kontaktujte nás

Další usvědčený zloděj díky kamerovému systému, který spravuje OVANET a.s.

04.05.2023

Není tomu dlouho, kdy jsme psali článek o tom, jak OVANET spravuje a provozuje kamerový systém Moravskoslezského kraje. Tedy o tom, jak pomáháme městské policii v boji proti kriminalitě a staráme se o bezpečnost občanů. Záběry z kamer totiž strážníci využívají k odhalování zločinů dnes a denně.

A že těmto kamerám neuteče téměř nic a nikdo, se v úterý 25. dubna přesvědčil na vlastní kůži zloděj v Ostravě -Zábřehu. V časných ranních hodinách se snažil odcizit dřevěné palety na nákupním vozíku. Na kamerovém systému si ho však všiml hlídkující strážník. Ten na místo okamžitě povolal nejbližší hlídku, aby podezřelou okolnost prověřila. Mladý muž vymýšlel několik teorií, proč ve tři ráno převáží dřevěné palety neznámo kam a zřejmě se mu to i dařilo. Nicméně byly to právě záznamy z kamer, které ho definitivně usvědčily. Zloděj neměl totiž tušení, že ho po celou dobu sledují.

Jak důležitou roli zastává OVANET v udržování bezpečnosti kolem nás a také v prevenci proti kriminalitě si asi nikdo z nás neuvědomujeme. A toto jsou právě ty chvíle a situace, kdy můžeme být na práci našich kolegů hrdí a děkujeme jim za ni.

Celý článek si můžete přečíst zde:

https://mpostrava.cz/1376-z-opakovane-lzi-jej-usvedcil-zaznam-z-kamer