Upgrade kamerového systému v OSTRAVAR ARÉNĚ

Líbí se vám to ?

Kontaktujte nás

Upgrade kamerového systému v OSTRAVAR ARÉNĚ

18.04.2024

O aréně

OSTRAVAR ARÉNA patří nesporně k dominantám města Ostravy. Dokončena byla v roce 1986 a za dobu své existence se stala významným sportovně-kulturním centrem, vyhledávaným místem konání národních, evropských a světových šampionátů, koncertů největších hudebních hvězd, sportovních turnajů, mezinárodních konferencí a jiných akcí.

Hala je domácím prostředím hokejového týmu HC VÍTKOVICE RIDERA.

Původně nesla hala název Palác kultury a sportu, později ČEZ Aréna a od roku 2016 je OSTRAVAR ARÉNA jedním ze sportovišť patřících společnosti Vítkovice Aréna, a.s. S kapacitou až 11 000 diváků je jednou z největších víceúčelových hal v České republice. Ročně halu navštíví přes čtvrt milionu lidí.

Mezi nejvýznamnější sportovní akce, které aréna hostila, patří Mistrovství světa v ledním hokeji 2004 a 2015, Mistrovství Evropy v krasobruslení 2017, Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 1994 a 2020, utkání Davis Cupu a Fed Cupu, Mistrovství světa v basketbalu žen 2010 nebo tenisové turnaje žen kategorie WTA 500.

Příprava na MS v hokeji

Společná dlouholetá spolupráce a jednání s OVANETem přinesla důležitý krok – obnovu kamerového systému. Významným motivátorem byl také fakt, že se zde v květnu uskuteční světový šampionát v hokeji.

Prvním krokem byl přechod ze stávajícího kamerového systému na sofistikovanější verzi, která bude kompatibilní s městským integrovaným kamerovým systémem (MIKS).

Pro zajištění lepšího pokrytí ledové plochy a hlediště došlo k navýšení instalovaných kamer ze stávajících 2 ks otočných kamer na 6 ks. Navíc se zde nově nachází 24 statických kamer. Tento upgrade vyžadoval také obnovu zobrazovacích počítačů.

Dále byly provedeny úpravy na přilehlých parkovištích kolem haly. O větší bezpečnost se nyní starají a dohlížejí na parkingu A, B, C, E a F nové otočné i statické kamery. Každé parkoviště nyní disponuje jednou otočnou kamerou a čtyřmi statickými kamerami.

Hlavní přínosy

Upgrade:

  • stávajícího kamerového systému – zajištění kompatibility s MIKSem
  • kamer nad ledovou plochou – rozšíření pokrytí hlediště sportovní haly
  • kamer na parkovištích – zvýšení úrovně bezpečnosti

Na naše další realizace se můžete podívat zde